Партнери

За Україну!

Спортивна сторінка [Випуск № 952]

Відбулося жеребкування чемпіонату світу-2010

У п’ятницю, 4 грудня, в Кейптауні відбулося жеребкування фінального раунду чемпіонату світу з футболу-2010, який пройде у ПАР з 11 червня по 11 липня наступного року.

32 учасники фінальної частини змагання були розподілені на вісім груп згідно з раніше затвердженими кошиками для жеребкування.

Група А. Пар, Мексика, Уругвай, Франція.

Група В. Аргентина, Південна Корея, Нігерія, Греція.

Група С. Англія, Сша, Алжир, Словенія.

Група D. Німеччина, Австралія, Гана, Сербія.

Група E. Голландія, Японія, Камерун, Данія.

Група F. Італія, Нова Зеландія, Парагвай, Словаччина.

Група G. Бразилія, Кндр, Кот-д’івуар, Португалія.

Група H. Іспанія, Гондурас, Чилі, Швейцарія.

«Динамо» прощається з Європою

За чотири хвилини до завершення матчу «Динамо» – «Барселона» за рахунку 1:1, який цілком влаштовував обидві команди, володар «Золотого м’яча» 2009 року аргентинець Ліонель Мессі неймовірним за виконанням ударом зі штрафного приніс перемогу своїй команді і перекреслив усі сподівання київських уболівальників на третє місце «Динамо» у, мабуть, найсильнішій цьогорічній групі Ліги чемпіонів.

Напередодні гри заключного туру шанси «Динамо» на вихід до плей-оф цього турніру виглядали не дуже привабливо. Підопічним Валерія Газзаєва потрібно було обігравати каталонців, які також ще не до кінця вирішили всі свої турнірні завдання, з рахунком 2:0. За іншого результату все залежало від підсумку гри «Інтер» – «Рубін», що проходила паралельно.

Уже перша атака господарів несподівано для всіх принесла їм успіх. Андрій Ярмоленко пройшов правим флангом, та був збитий захисниками суперника. Штрафний майже від бокової лінії виконував Андрій Шевченко. М’яч після його навісу знайшов голову Андрія Мілевського у штрафному майданчику і опинився у воротах – 1:0. Такий рахунок гарантував динамівцям місце в Лізі Європи, тому надалі всі свої сили вони присвятили захисту власних воріт. Розгнівана «Барселона» кинулася відіграватися. Трималися кияни до 33 хвилини, коли Ерік Абідаль з лівого флангу віддав в центр штрафної на Хаві, а той ударом з близької відстані рахунок зрівняв.

У перерві гравці обох команд дізналися, що «Інтер» в іншому матчі групи впевнено перемагає «Рубін». Такий результат цілком влаштовував як «Барселону», котра за таких умов гарантувала собі перше місце, так і «Динамо», яке мало можливість продовжити боротьбу в Лізі Європи. Це заспокоїло гравців обох команд. Не можна сказати, що суперники в Києві припинили боротися за перемогу, але поспішати жодному з них тепер не було куди. Перевагою й далі володіла «Барселона», але небезпечних моментів поблизу володінь Олександра Шовковського вона тепер створювала значно менше. Усе йшло до нічиєї. Проти був лише Ліонель Мессі, який на 86 хвилині класним ударом зі штрафного вивів на третє місце «Рубін», а «Динамо» залишив без єврокубків – 1:2.

Отже, Ліга чемпіонів для підопічних Валерія Газзаєва завершилася. Наша команда пристойно виглядала в більшості своїх матчів, але фінішувала останньою. Не варто все списувати на силу групи, до якої потрапило «Динамо». Звісно, були помилки як тренера, так і футболістів. У домашніх матчах з «Барселоною» та «Інтером» киянам не вистачило концентрації – вирішальні голи вони пропустили на останніх хвилинах. Ну що ж, сподіватимемося, що за рік Валерій Газзаєв створить ще більш боєздатну команду, якій буде до снаги не лише на рівних грати з кращими командами Європи, а й перемагати їх.

Результати матчів 6 туру групового турніру Ліги чемпіонів: «Ювентус» – «Баварія» – 1:4, «Маккабі» Х. – «Бордо» – 0:1, «Бешикташ» – ЦСКА – 1:2, «Вольфсбург» – «МЮ» – 1:3, «Марсель» – «Реал» М. – 1:3, «Цюріх» – «Мілан» – 1:1, «Челсі» – «АПОЕЛ» – 2:2, «Атлетіко» М. – «Порту» – 0:3, «Ліверпуль» – «Фіорентина» – 1:2, «Ліон» – «Дебрецен» – 4:0, «Інтер» – «Рубін» – 2:0, «Динамо» К. – «Барселона» – 1:2, «Штутгарт» – «Уніря» – 3:1, «Севілья» – «Рейнджерс» – 1:0, «Олімпіакос» – «Арсенал» – 1:0, «Стандарт» – «АЗ»Алкмаар» – 1:1.

До 1/8 фіналу Ліги чемпіонів вийшли: «Бордо», «МЮ», «Реал» М., «Челсі», «Фіорентина», «Барселона», «Севілья», «Арсенал», «Баварія», ЦСКА, «Мілан», «Порту», «Ліон», «Інтер», «Штутгарт», «Олімпіакос». Жеребкування цієї стадії змагань відбудеться 18 грудня.

«Пульсар»: безвиграшна серія скінчилася

Нарешті вдалося порадувати своїх прихильників баскетболістам рівненського «Пульсра». Протягом останнього тижня наша команда, яка до цього переважно поступалася своїм суперникам, виграла двічі поспіль. Спочатку рівняни відсвяткували першу в сезоні перемогу в Суперлізі, обігравши «Грифонів» з Сімферополя, а за кілька днів були сильнішими за напіврезервний склад запорізького «Феро-ЗНТУ» в матчі Кубка Суперліги.

«Пульсар» – «Грифони» – 83:75 (21:20, 20:15, 18:19, 24:21).

5 грудня. 16.00. Рівне. Спорткомплекс ДЮСШ-4. 800 глядачів.

Судді: С.Чайковський, О.Широбоков, А. Кітаєв.

Рівне: Дубнюк (28 хвилин, 15 очок), Ковалевський (13, 4), Шемосюк (28, 9), Артимович (28, 9), Улянко (27, 17), Антонець (22, 5), Шелуха (17, 1), Рябінін (11, 5), Полторацький (22, 18). Тренер: Михайло Переверзій.

Сімферополь: Милетіч (7, 0), Петровскі (21, 0), Джонсон (33, 21), Євсеєвічев (1, 0), Атанацкович (23, 14), Вілсон (28, 8), Виноградов (22, 13), Петренко (5, 3), Сізов (20, 2), Кузнєцов (34, 14), Баяндін (1, 0). Тренер: Саша Вржина.

Кубок Суперліги. «Пульсар» – «Ферро-ЗНТУ» – 96:87 (28:24, 23:21, 29:19, 16:23).

8 грудня. 18.30. Рівне. Спорткомплекс ДЮСШ-4. 500 глядачів.

Судді: С.Чайковський, О.Нагорний, О.Закревський.

Рівне: Гусаківський (2, 0), Дубнюк (29, 22), Шемосюк (22, 12), Артимович (32, 16), Улянко (28, 19), Антонець (24, 6), Шелуха (21, 3), Рябінін (17, 13), Полторацький (21, 5). Тренер: Михайло Переверзій.

Запоріжжя: Онищенко (2, 0), Тимощук (4, 0), Овдєєнко (38, 9), Бєляєв (1, 0), Чемякін (33, 22), Чаріков (35, 26), Большаков (37, 6), Козловець (17, 7), Змітрович (28, 17). Тренер: Кирило Большаков.

За кілька днів до матчу чемпіонату «Пульсар» – «Грифони» ці ж команди зустрічалися між собою в рамках Кубка Суперліги в Сімферополі. Тоді сильнішими виявилися господарі, тому баскетболісти «Пульсара» були переповнені бажанням взяти реванш. Крім того, сімферопольський та рівненський клуб залишалися єдиними в Суперлізі, які ще не перемагали в матчах чемпіонату. Отже, для однієї з команд ця неприємна серія точно мала закінчитися.

Більшу частину першої чверті вигравали гості, однак під кінець десятихвилинки «Пульсару» завдяки зусиллям Іллі Шемосюка та Павла Улянка вдалося вийти вперед – 21:20. Рівна боротьба велася на майданчику й надалі. Перевага господарів протягом тривалого часу була мінімальною. Переломити хід поєдинку сімферопольці спробували в середині третьої чверті, коли Домінітрікс Джонсон рахунок зрівняв, а Олександр Сізов змінив ситуацію на користь своєї команди – 52:54. Але кінець поєдинку впевненіше провели знову ж таки господарі майданчика, що дозволило їм відзначити першу перемогу в Суперлізі.

Найрезультативнішим гравцем у складі «Пульсара» став Олексій Полторацький – 18 пунктів. У сімферопольців 21 очко на рахунку Домінітрікса Джонсона.

Завдяки перемозі над «Грифонами» «Пульсар» піднявся на тринадцяте місце серед п’ятнадцяти команд чемпіонату. Наразі у рівнян 9 очок. Лідером Суперліги є запорізький «Ферро-ЗНТУ» – 18 пунктів.

Але якщо перемога рівнян над сімферопольцями нікого особливо не здивувала, то успіх у кубковому матчі з кращою на сьогодні командою Суперліги «Ферро-ЗНТУ» став несподіванкою.

Гра була рівною до третьої чверті, у якій «Пульсару» вдалося відірватися від суперника – 80:64. Далі ж, не зважаючи на усі намагання запоріжців змінити ситуацію, рівняни спокійно довели матч до перемоги.

У «Пульсара» найбільше очок набрав ветеран Анатолій Дубнюк – 22, у «Ферро-ЗНТУ» – Сергій Чаріков – 26.

Варто зазначити, що в Кубку Суперліги «Пульсар» виступає значно вдаліше, ніж у чемпіонаті. Тут у своїй групі наша команда лідирує, здобувши три перемоги та зазнавши трьох поразок. У активі рівнян 9 очок у шести матчах.

Наступну гру в чемпіонаті рівненський «Пульсар» проведе в суботу, 12 грудня, в Івано-Франківську проти «Говерли».

«Оболонь» псує свято Харкову

Найбільш несподіваний результат чергового туру Прем’єр-ліги був зафіксований у Харкові, де в цей день відбувалася урочиста церемонія відкриття реконструйованого та цілком готового до проведення чемпіонату Європи 2012 року стадіону «Металіст». Київська «Оболонь» засмутила святково налаштованих харків’ян та їх президента Олександра Ярославського, що якраз відзначав своє 50-річчя, обігравши їх з мінімальним рахунком.

Загалом матч у Харкові запам’ятався видовищною грою. Гравці «Металіста» втратили величезну кількість моментів біля воріт киян. Найреальніший з них на 32 хвилині змарнував Жажа Коельо, який не зміг переграти голкіпера «Оболоні» Дениса Бойка, пробиваючи пенальті. Гості теж небезпечно контратакували, і на 61 хвилині Андрій Варанков забив гол, який і вирішив долю гри.

Поразці «Металіста» найбільше, мабуть, раділи в Донецьку, адже, перегравши на виїзді «Кривбас» – 2:0, «Шахтар» повернув собі другу сходинку турнірної таблиці, яку до того посідали саме харків’яни. Лідер чемпіонату київське «Динамо» з великими труднощами взяв гору в Одесі над «Чорноморцем». Єдиний у грі м’яч Аїла Юсуф провів за дві хвилини до завершення матчу.

Результати матчів 16 туру: 5 грудня. «Чорноморець» – «Динамо» – 0:1, «Арсенал» – «Зоря» – 1:1, «Карпати» – «Ворскла» – 1:0, «Металіст» – «Оболонь» – 0:1, «Металург» З. – «Таврія» – 0:1. 6 грудня. «Закарпаття» – «Іллічівець» – 0:1, «Кривбас» – «Шахтар» – 0:2, «Дніпро» – «Металург» Д. – 2:0.

Перенесений матч 13 туру: 9 грудня. «Шахтар» – «Металург» З. – 2:0.

Становище лідерів: 1. «Динамо» – 39 очок (15 ігор), 2. «Шахтар» – 37 (16), 3. «Металіст» – 32 (15), 4. «Дніпро» – 28 (15), 5. «Таврія» – 26 (15).

Міні-футбол. МФК «Рівне-ДЮСШ-4» набирає хід

Як з’ясувалося, переможна кубкова гра проти «Контингенту» забрала занадто багато сил у гравців МФК «Рівне-ДЮСШ-4». Схоже, рівняни не змогли як слід відновитися і вже в суботу зазнали чергової поразки в чемпіонаті – у Львові вони поступилися «Динамо». Але за кілька днів наша команда відсвяткувала і першу перемогу в чемпіонаті.

«Динамо» – МФК «Рівне-ДЮСШ-4» – 5:3 (3:0).

5 грудня. 13.00. Львів. 100 глядачів.

Голи: Шафранський (7), Свищ (14), Цибик (20), (28), Маринюк (26) – Дацюк (22), Дармовіс (29), Басюк (29).

МФК «Рівне-ДЮСШ-4» – «Київ-Уніспорт» – 1:0 (0:0).

9 грудня. 17.00. Рівне. Спорткомплекс ДЮСШ-4. 400 глядачів.

Гол: Петрик (26).

Уже після першого тайму у Львові рівняни «горіли» – 0:3. Єдине, на що спромоглися гравці МФК «Рівне-ДЮСШ-4», – це зробити результат більш пристойним.

Значно краще зіграли рівняни у середу, коли переграли на власному майданчику одного з лідерів першої ліги – «Київ-Уніспорт». Гра завершилася з незвичним для міні-футболу рахунком – 1:0. Єдиний гол, який виявився переможним для МФК «Рівне-ДЮСШ-4», забив Едуард Петрик після пасу Романа Волоха.

Перемога над киянами в перенесеному матчі 2 туру дозволила підопічним Юрія Баховського залишити останнє місце в турнірній таблиці. Тепер рівняни восьмі серед десяти команд групи і мають у своєму активі 4 очки.

Наступний матч МФК «Рівне-ДЮСШ-4» проведе в неділю, 13 грудня, у Києві проти сусіда по турнірній таблиці - команди «Планета-НУХТ».

Волейбол. Залишилися другими

Двох поразок на власному майданчику від лідера нашої підгрупи вінницького «Медуніверситету-Олімпу» зазнала рівненська «Регіна-МЕГУ» в матчах чемпіонату України з волейболу серед команд вищої ліги.

У суботу, 5 грудня, наші дівчата взяли лише один сет у грі з вінничанками – 1:3 (23:25, 25:18, 21:25 та 19:25). Значно цікавіше було наступного дня, коли рівнянки вели 2:0 по ходу поєдинку, але потім втратили свою перевагу – 2:3 (25:13, 25:22, 19:25, 21:25 та 13:15).

Незважаючи на поразки, «Реґіна-МЕГУ» залишилася на другій сходинці в підгрупі, що дозволяє поборотися за одне з призових місць ліги у фінальному турнірі, котрий відбудеться вже в наступному році.

У заключних іграх першого етапу «Реґіна-МЕГУ» прийматиме аутсайдера підгрупи «А» «Спортліцей-Університет» з Білої Церкви. Матчі відбудуться в Рівному 19 та 20 грудня.

Гандбол. Українки познущалися над збірними Таїланду та Австралії

Жіноча збірна України з гандболу здобула перші перемоги на чемпіонаті світу в Китаї, обігравши Таїланд (41:13) та Австралію (40:7).

Після вкрай невдалого старту (дві поразки від Росії та Анголи) наші дівчата змушені були обігравати слабеньку команду Таїланду, ще й з великим рахунком. І це підопічним Євтушенка вдалося.

Першу половину поєдинку українки виграли з різницею в 13 м’ячів – 21:8. У другому таймі наші дівчата пропустили тільки 5 м’ячів, закинувши 20. Отож, упевнена перемога України – 41:13.

У грі проти збірної Австралії українки також переважали на майданчику з перших хвилин, перемігши з різницею в 33 м’ячі – 40:7.