Партнери

За Україну!

Рівненщина спортивна [Випуск № 951]

МФК «Рівне-ДЮСШ-4» — команда кубкова!

Після тривалої перерви, пов’язаної з епідемією грипу, відновився чемпіонат України з міні-футболу серед команд першої ліги. У дебютній домашній грі сезону гравці МФК «Рівне-ДЮСШ-4» не змогли нічого вдіяти проти «Київського метрополітену». У підсумку кияни очолили турнірну таблицю першої ліги, а гравці МФК «Рівне-ДЮСШ-4», які, нагадаємо, ще навесні цього року виступали у вищій лізі українського міні-футболу, досить несподівано опинилися на останньому місці.

МФК «Рівне-ДЮСШ-4» — «Київський метрополітен» — 2:6 (1:2).

28 листопада. 15.00. Рівне. Спорткомплекс ДЮСШ-4. 300 глядачів.

Судді: І.Якимишин (Дубляни), І.Вишиваний (Львів), С.Бахор (Рівне).

Рівне: Чемерис (Колодюк, 38) — Петрик, Волох, Жак, Басюк — Дармовіс, Прислупський, Дацюк, Ситник — Кручок.

Київ: Вахабов — Г.Стайков, О.Будзько, Конопчук, Химяк — Брунько, Бавзенюк, О.Стайков.

Голи: Дармовіс (2), Конопчук (3), (32), (33), (38), О.Стайков (4), Химяк (36), Кручок (40).

Попередження: Ситник (10), Прислупський (37).

Розпочалася гра непогано для господарів. Уже на 2 хвилині капітан рівнян Павло Дармовіс змусив голкіпера «Київського метрополітену» Миколу Вахабова виймати м’яч з воріт. Але, як згодом з’ясувалося, цей гол виявився швидше випадковістю. Кияни, пропустивши м’яч у власні ворота, одразу додали у швидкості і вже за дві хвилини були попереду. Спочатку Сергій Конопчук без проблем розібрався із нашим голкіпером Павлом Чемерисом, розстрілявши правий нижній кут воріт МФК «Рівне-ДЮСШ-4». Ледь встигли рівняни розвести з центру, як отримали ще один гол у власні ворота. Цього разу влучного удару завдав Орлін Стайков.

Якщо після першого половини гри МФК «Рівне-ДЮСШ-4» усе ще зберігав ілюзії на позитивний для себе підсумок гри, то стартові хвилини другого тайму перекреслили всі надії рівненських уболівальників. Було помітно, що клас киян значно вищий, ніж у рівненських гравців, які, окрім бажання та самовіддачі, нічого більше гостям запропонувати не змогли. Протягом другого тайму гості відзначилися ще чотири рази, на що рівняни відповіли лише одним м’ячем, забитим на останній секунді матчу.

Сама ж гра продемонструвала, що на оновлений МФК «Рівне-ДЮСШ-4» чекає дуже непростий сезон у першій лізі.

Юрій Баховський, головний тренер МФК «Рівне-ДЮСШ-4»:

- Гра була видовищною і сподобалася глядачам. Шкода, але нашій команді сьогодні не вистачило фарту, підвела також і реалізація моментів. Фактично ми протягом п’яти тижнів залишалися без ігрової практики, у той час як гравці «Київського метрополітену» протягом цього часу брали участь в чемпіонаті Києва з міні-футболу — дуже сильному турнірі.

Результати інших матчів 4 туру: «Київ-Уніспорт» — «Львівхолод» — 4:2, «Планета-НУХТ» — «Динамо» — 4:6, «АК» Лемберг — «Каменяр-ТВД-2» — 4:3, «Меркурій» — «Шанс-Авто» — 5:4.

Зовсім інший рівень налаштованості продемонстрували гравці МФК «Рівне-ДЮСШ-4» у середу, 2 грудня, коли на власному майданчику в матчі 1/16 фіналу розіграшу кубка України наша команда обіграла житомирський «Контингент», який виступає у вищій лізі, і пробилася до наступного раунду змагань. Основний час гри завершився унічию — 4:4 (у рівнян відзначалися Роман Дацюк, Роман Волох, Едуард Петрик та Павло Дармовіс). А післяматчеві пенальті краще виконували підопічні Юрія Баховського — 5:3.

Наступну гру чемпіонату рівняни проведуть у суботу, 5 грудня. У Львові вони зустрінуться з місцевим «Динамо».

Невдачі у битвах аутсайдерів

Ще двох поразок протягом останнього тижня зазнали баскетболісти рівненського «Пульсара». Наша команда програє як у чемпіонаті, так і в Кубку Суперліги. Особливо ж прикро те, що суперниками «Пульсара» в обох матчах були такі ж аутсайдери, як і самі рівняни. А де ще, здавалося б, перемагати, як не в поєдинках з командами, які нічим не переважають тебе за класом?

«Дніпро-Азот» — «Пульсар» — 93:67 (24:13, 27:16, 20:19, 22:19).

29 листопада. 14.00. Дніпродзержинськ. 683 глядачі.

Судді: А.Озолс, О.Калашніков, В.Хоменко.

Дніпродзержинськ: Габранс (31 хвилин, 13 очок), Карім (40, 26), Дикий (20, 6), Чередниченко (8, 2), Берхін (3, 0), Сокур (29, 10), Крівцов (5, 3), Мортон (26, 16), Умбрашко (34, 17). Тренер: Георгій Ступенчук.

Рівне: Дубнюк (26, 13), Ковалевський (10, 0), Шемосюк (31, 7), Артимович (29, 5), Улянко (32, 15), Антонець (26, 3), Шелуха (13, 4), Рябінін (8, 5), Полторацький (21, 15). Тренер: Михайло Переверзій.

Кубок Суперліги. «Грифони» — «Пульсар» — 71:63 (17:18, 24:15, 17:15, 13:15).

1 грудня. 17.00. Сімферополь. 244 глядачі.

Судді: В.Зозуля, С.Ніколащенко, М.Амбросов.

Сімферополь: Милетіч (10, 2), Петровскі (14, 8), Джонсон (30, 11), Євсеєвічев (1, 0), Атанацкович (22, 8), Вілсон (26, 18), Виноградов (24, 2), Петренко (8, 2), Сізов (25, 6), Кузнєцов (30, 14), Баяндін (6, 0). Тренер: Саша Вржина.

Рівне: Гусаківський (8, 1), Дубнюк (28, 9), Ковалевський (20, 4), Шемосюк (16, 2), Артимович (19, 6), Улянко (28, 14), Антонець (19, 5), Шелуха (21, 3), Рябінін (15, 3), Полторацький (23, 16). Тренер: Михайло Переверзій.

У Дніпродзержинську зустрічалися між собою суперники, які до цього ще не перемагали в матчах Суперліги сезону-2009/10. На жаль, перервати безвиграшну серію змогли баскетболісти «Дніпро-Азоту», які значно краще налаштувалися на битву аутсайдерів. «Пульсар» же й надалі залишився одним з двох клубів, у яких в графі «перемоги» значиться нуль.

Одна з наймолодших за датою заснування команд української Суперліги виявилася сильнішою за «Пульсар» в кожній з чотирьох окремо взятих чвертей. Особливо невдало підопічні Михайла Переверзія виглядали в першій половині зустрічі, яка закінчилася з рахунком 51:29 на користь господарів. Навіть забезпечивши собі таку перевагу, баскетболісти «Дніпро-Азоту» й надалі не дозволили собі розслаблятися, довівши гру до своєї впевненої перемоги — 93:67.

Найрезультативнішим у складі переможців став американець Ламар Карім — 26 очок. У «Пульсара» 15 очок на рахунку Павла Улянка та Олексія Полторацького.

Значно напруженішою вийшла гра Кубка Суперліги між сімферопольськими «Грифонами» та «Пульсаром», яка відбулася за кілька днів. Рівняни виграли першу чверть, але провалили більшу половину другої, внаслідок чого пішли на велику перерву поступаючись у рахунку — 33:41. У другій половині гри гості довго, але безрезультатно намагалися наздогнати сімферопольців. За кілька хвилин до завершення їм це майже вдалося — 66:63 після влучання Полторацького в ціль зі штрафного, однак одразу після цього баскетболісти «Грифонів» схаменулися і далі очки набирали лише вони — 71:63.

Кращим за набраними очками у складі «Пульсара» другу гру поспіль став Олексій Полторацький — 16 пунктів. У «Грифонів» Терон Вілсон записав на свій рахунок 18 очок.

Рівненський «Пульсар» та сімферопольські «Грифони» поки лідирують у групі «А» розіграшу Кубка Суперліги, але це стало можливим лише завдяки тому, що обидві ці команди провели найбільше матчів у турнірі. Потенційним же лідером групи є запорізький «Ферро-ЗНТУ», який ще не програвав.

Результати інших матчів чемпіонату України у Суперлізі: «Галичина» — МБК «Миколаїв» — 88:76, «Говерла» — «Будівельник» — 53:75, «Ферро-ЗНТУ» — БК «Донецьк» — 102:92, «Грифони» — «Азовмаш» — 58:89, БК «Одеса» — «Дніпро» — 80:78, «Хімік» — «Кривбасбаскет» — 82:79.

У чемпіонаті «Пульсар» разом з «Грифонами» та івано-франківською «Говерлою» ділять останні місця в у турнірній таблиці — по 7 очок. Лідирує — БК «Донецьк», який набрав на десять очок більше.

Взяти реванш у «Грифонів» рівненський «Пульсар» матиме змогу вже в найближчу суботу, 5 грудня, коли на власному майданчику прийматиме цю команду в матчі чемпіонату. Початок — о 16.00.

«Маяк» — чемпіон серед юнаків, найсильніші ветерани — у Рівному

Завершилися ще два турніри з футболу, що проводилися під егідою Рівненської обласної федерації футболу. Чемпіонами області серед ветеранів та юнаків стали відповідно команди з Рівного та Сарн. У обох випадках переможці визначилися лише за допомогою серії післяматчевих пенальті.

28 листопада у Здолбунові відбувся фінальний поєдинок чемпіонату серед юнаків. Основний час гри між сарненським «Маяком» та березнівським «Случем» переможця не визначив — 1:1. За пенальті ж перемогли юні футболісти «Маяка» — 4:1.

Наступного дня в Гощі в фінальному матчі сильнішого визначали дві кращі ветеранські команди області — «Ізотоп-РАЕС» (Кузнецовськ) та «Авангард-Пас» (Рівне). На початку другого тайму кузнецовців вперед вивів Володимир Штинь, але вже згодом голкіпер рівнян Роман Байрашевський ударом з пенальті рахунок зрівняв. Отже, і тут не обійшлося без 11-метрових післяматчевих ударів, які краще виконували гравці «Авангард-Пасу» — 5:3.

Гандбол. Розійшлися миром

У матчах чергового туру чемпіонату України з гандболу серед команд вищої ліги в Рівному між собою зустрічалися лідери турніру — ГК «Рівне» та хмельницька «Хмельничанка». Обидві зустрічі пройшли в надзвичайно напружений боротьбі. У підсумку ж команди обмінялися мінімальними перемогами.

Перша зустріч була за хмельницькими дівчатами — 25:26, але наступного дня трохи сильнішими виявилисявуже підопічні Юрія Басюка — 25:23. У обох зустрічах найрезультативнішою в складі рівнянок була Дарина Мартинова — 8 і 6 голів відповідно.