Тарас ШЕВЧЕНКО

Партнери

За Україну!

Не доросли! [Випуск № 1149]

Збірної України не буде на Чемпіонаті світу 2014 року з футболу у Бразилії. Після впевненої перемоги у Києві підопічні Фоменка зазнали  дошкульного фіаско у Франції, програвши 0:3. У цій поразці можна винити жахливе поле на "Стад-де-Франс", дві помилки бригади арбітрів (які, втім, вийшли рівноцінними), зірки, які могли не так зійтися на небі. Однак уся справа у психології - футболісти не знали, що робити, куди бігти, як втримати рахунок, і як не робити фатальних порушень. Підопічні Фоменка у стартові 15 хвилин вистояли. У ці хвилини добряче отримував по ногах Рібері - його на міцність перевірили Ярмоленко та Ротань (Руслан навіть отримав жовту). Та і взагалі, українці фолити не боялися, тільки-но бачили, що суперник може отримати вільний простір. Дамір Скоміна також давав боротися, діяти жостко один проти одного, але емоції гравців суддя тримав у власних руках.
У середині тайму українці навіть перехопили м'яч, три поспіль кутових заробили. Здавалося, що найгірше позаду. Як би не так!.. Франція забила майже з нічого. Після штрафного оборона "синьо-жовтих" провалилася, врятував П'ятов, але підстрахувати воротаря ніхто не зміг, і Сако був першим на добиванні. Пройшов ще десяток хвилин, і господарі вже були попереду. Спочатку боковий арбітр з незрозумілої причини не зарахував чистий гол Бензема після прострілу Рібері. У Каріма жодного оффсайду не було. Зате той же боковий "виправився" за кілька хвилин, не побачивши 100-відсотковий оффсайд у того ж таки Бензема.
Надалі гра перейшла у нервове русло, і суперники помилятися не хотіли. Додавало браку поле стадіону, яке не відповідало рівню звітного поєдинку. Гравці раз у раз віддавали неточні передачі, падали, і просто не могли віддати точний пас. Під кінець тайму Сако спровокував Хачеріді: обидва поштовхалися, поговорили й отримали по картці. Тут уже стало лячно за Євгена. А завершилися перші 45 хвилин ударом Ярмоленка з близької відстані після кутового - захисник і воротар стали на заваді.
На жаль, найгірші побоювання втілилися в життя на другій хвилині другої половини матчу. Хачеріді пішов у підкат проти Рібері. Особливо грубо не зіграв, але у м'яч точно не влучив. Скоміна розцінив цю спробу підкату як порушення, за яке варто давати попередження. Отже, на 47-ій хвилині Україна залишилася у меншості... І попереду замайоріла розгромна поразка...
Щоправда, у перерві у тренерському штабі збірної роздали підопічним на горіхи та знайшли потрібні слова. Адже навіть удесятьох українці діяли набагато краще, аніж у першому таймі. Намагалися відповісти швидкими контратаками, знайти попереду Зозулю, який, можливо, зміг би нав'язати боротьбу своїм візаві. Проте Роман цього вечора був безсилим. Як і Коноплянка з Ярмоленком. Як, власне, і весь захист.  Цього разу влучністю відзначився Олег Гусєв, який майстерно відправив м’яч у сітку власних воріт _- 3:0.
Збірна Франції підтвердила свою силу, залишивши Україну за бортом Чемпіонату світу, незважаючи на гостьову поразку 0:2. Водночас, "синьо-жовті", зазнавши фіаско у Парижі, підтвердили своє "звання" фартової команди для суперників у плей-офф. Уже вп'яте вони програють у стикових поєдинках. Очевидно, що ще не доросли до рівня футбольних грандів..
Що ж, тепер маємо змогу довести, що свою збірну ми теж любимо. Перемоги гуртують усіх.  Але справжня вірність проявляється в труднощах. Ми програли одній з найкращих збірних Європи, тренер якої здатен безболісно змінити півскладу і підсилити гру суттєво.  Так ми програли, але збірна України у цьому відбірному циклі подарувала нам багато позитивних емоцій, за що ми їм щиро вдячні. Віримо, що попереду нас чекають нові звитяги.