Тарас ШЕВЧЕНКО

Партнери

За Україну!

Дякуємо за пристойний футбол і чекаємо нових перемог [Випуск № 1144]

Ось і завершився відбірний цикл за путівки на чемпіонат світу з футболу, який відбудеться влітку 2014 року в Бразилії. Незважаючи на вкрай невдалий старт, подальший поступ збірної України вражає - 6 перемог, одна нічия і 19 очок здобутку. Головному тренерові Михайлу Фоменку вдалося створити справжній колектив однодумців-патріотів, налагодити ігрові зв’язки, зробити більш виразним малюнок гри. Українські хлопці повірили у власні сили і тепер їм до снаги здобувати нові перемоги.  У принциповому передостанньому матчі українці здолали команду Польщі з рахунком 1:0. Команда Михайла Фоменка виконала установку свого тренера і отримала цілком заслуженну і таку потрібну перемогу.
Польща у грі з Україною не пішла ва-банк, хоча команді Форналіка у Харкові була потрібна лише перемога. Поляки у першому таймі мали більше шансів засмутити українців. В одному з моментів на шляху м`яча у ворота П`ятова став Коноплянка, який вибив круглого з пустих воріт. Ще в одному з моментів не вдався удар головою Роберту Левандовськи з метрів 10-ти.
Українці в перші 45 хвилин здебільшого били по воротах Боруца з середньої дистанції. Небезпечні удари вийшли в Едмара та Шевчука. Кінцівку першого тайму команди завершили без гольових моментів і берегли сили на заключні 45-хвилин.
Другий тайм збірна України розпочала без замін, хоча вихід на поле свіжої крові бажали і глядачі, і сама гра. Не виходила гра в Зозулі, якому не давали захисники поляків навіть прийняти м`яч. І на 62 хвилині Фоменко визрів на заміну. Замість Зозулі вийшов Девич і на фарт українці забили через дві хвилини. Після пасу з флангу Коноплянки Ярмоленко у штрафній обробив м`яч і пробив у верхній кут воріт Боруца.
Поляки після забитого голу не пішли вперед і очкували свого шансу. На 75 хвилині захисники не втримали знову Левандовськи і той пробив поруч зі штангою. Через хвилину ще один удар Блашчіковскі з кількох метрів приймає сітка воріт із зовнішнього боку.
Останні десять хвилин матчу була інфарктна гра. Україна вистояла, а Польща не зуміла стрибнути више своєї голови.
Як і передбачалося, у своєму останньому матчі збірна України легко здолала збірну Сан-Марино -8:0. Але, на жаль, це не допомогло зайняти у групі перше місце, бо англійці перемогли чорногорців; 4:1, а потім поляків – 2:0 і тим самим здобули пряму путівку на Мундіаль 2014. Українцям вкотре доводиться сподіватися на прихильний жереб і віру у власні сили, щоб у матчах плей-офф здобути загальну перемогу і завоювати таки путівку до омріяної Бразилії.