Тарас ШЕВЧЕНКО

Партнери

За Україну!

Гайдук роззабивався [Випуск № 939]

Після п’яти стартових турів у другій лізі рівненський «Верес» залишається єдиною командою, що ще не здобувала очок у чемпіонаті. Щоправда, певний прогрес у грі рівнян все ж вимальовується. Якщо в перших матчах наша команда двічі поступилася з розгромним рахунком, а до Києва на зустріч з ЦСКА й зовсім не поїхала, отримавши за це технічну поразку, то в останній домашній грі проти хмельницького «Динамо» рівняни боролися до останнього, пропустивши вирішальний гол лише за чотири хвилини до завершення основного часу.

«Верес» – «Динамо» – 1:2 (0:0). 29 серпня. 17.00. Рівне. Стадіон «Авангард». 400 глядачів. 25 градусів. Оцінка поля – 4. Судді: Л.Харко (Луцьк), О.Сидорук (Вінниця), А.Дудчик (Чернігів).

Рівне: Печинський, Мельничук, Колаковський, Кінах, Назаренко, Хлібович (Ніколайчук, 83), Новак, Вознюк, Гаврилюк (Коляда, 66), Любар (Тивончук, 76), Гайдук. Тренер: Віталій Шевчук.

Голи: Гайдук (56, з пенальті), Колесников (60), Дітковський (86).

Попередження: Грищук (16), Колаковський (38), Горбієвський (78).

Важко одразу пригадати, коли востаннє «Верес» так невдало стартував у чемпіонаті. 0:4, 0:3 (технічна поразка), 2:6 і, нарешті, 1:2 – ось рахунки, з якими рівняни програвали на початку турніру. Після невиїзду до Києва змінився й головний тренер клубу. Микола Філін подав у відставку, а його місце зайняв Віталій Шевчук, який раніше вже очолював «Верес», а останнім часом працював тренером дублюючого складу. Але й за таких обставин при бажанні можна відшукати позитивні моменти в усьому, що відбувається довкола команди. Перше й найголовніше - це те, що «Верес», попри всі негаразди, не знявся з чемпіонату, продовжуючи свої виступи в другій лізі. Також потішило, що, на відміну від попередніх провальних зустрічей, у матчі проти хмельницького «Динамо» рівняни уже не виглядали так безнадійно, їх гра була значно змістовнішою.

Перший небезпечний момент у зустрічі створили господарі. Олександр Любар здалеку пробивав під поперечину, однак удар вийшов несильним, і голкіпер «Динамо» Василь Козіброда, попередньою командою якого був саме рівненський «Верес», без проблем перевів м’яч на кутовий. Але вже згодом перевагою заволоділи хмельничани. Вони пішли вперед великими силами й надалі виглядали в нападі значно гостріше. Ще до перерви гості могли вийти вперед принаймні тричі.

Що ж стосується гри «Вереса», то складалося враження, що молоді рівняни побоюються суперника. Підопічні Віталія Шевчука діяли дуже обережно, захищаючись великими силами. Навіть під час атак господарів попереду опиналися лише Олександр Любар, Володимир Гайдук та один-два півзахисники. Усі ж інші гравці в цей час лишалися на власній половині поля.

У другому таймі рівняни заграли сміливіше, внаслідок чого на футбольному полі стало ще цікавіше. «Верес» провів атаку правим флангом, під час якої захисники «Динамо» збили у власній штрафній Олександра Любара – арбітр не вагаючись вказав на позначку. Пенальті взявся виконувати Володимир Гайдук і все зробив так, як слід, – гравець «Вереса» пробив по центру, у той час як голкіпер кинувся в кут воріт. Так рівняни вийшли вперед. Про автора м’яча Гайдука хочеться сказати окремо. Цей футболіст, що прийшов у команду в міжсезоння, протягом усього матчу виділявся на полі не лише своїми бутсами жовтого кольору, але й надійною грою, високою швидкістю та точними передачами. Дебют Володимира у професійному футболі видався відмінним – три м’ячі в такій же кількості проведених матчів (у «Вересі» ніхто, крім нього, в чемпіонаті ще не відзначався). Наразі Гайдук є одним з кращих бомбардирів другої ліги. Сподіватимемося, що продовження буде не менш яскравим.

На жаль, попереду господарі були лише протягом чотирьох хвилин. Вадим Безвещук вивів на ударну позицію Олексія Колесникова, а той точно пробив повз голкіпера рівнян Печинського, котрий мчав на перехоплення – 1:1. Зрівнявши рахунок, хмельничани продовжували йти вперед, намагаючись забити переможний гол. І це їм вдалося на 86 хвилині. Владислав Савченко віддав пас на Дітковського, останній пройшов до воріт «Вереса», зблизився з голкіпером і завдав потужного й точного удару – 1:2. Рівняни ще встигли створити один небезпечний момент біля воріт «Динамо», але з ударом Дмитра Кінаха впорався Василь Козіброда.

Програвши всі свої матчі, «Верес» посідає останнє, дванадцяте місце в турнірній таблиці чемпіонату. Лідирує чернівецька «Буковина» – 13 очок. Результати інших матчів 5 туру: «Єдність» – «Рось» – 3:1, ФК «Львів-2» – «Бастіон» – 1:1, «Нива» – МФК «Миколаїв» – 0:1, «Буковина» – «Карпати-2» – 4:1. Матч «Моршин» – ЦСКА не відбувся через неявку гостей. За попередньою інформацією, ЦСКА може вже найближчим часом знятися з чемпіонату.

Наступний матч рівненський «Верес» проведе у суботу, 5 вересня, на виїзді проти команди «Єдність» (Плиски).

З повною версією статті ви можете ознайомитися на сайті уболівальників ФК «Верес» за посиланням: http://veresfan.org.ua/news/2009-08-29-325

Павло ДУТКО. Е-mail: dutco@mail.ru