Тарас ШЕВЧЕНКО

Партнери

За Україну!

Два матчі – дві перемоги [Випуск № 1117]

Збірна України в поєдинку проти Польщі зробила те, чого від неї очікували вболівальники і вся футбольна громадськість, а саме здобула перемогу. Яким чином це було зроблено - інше питання. Головне, що так званий матч за шість очок залишився за українцями і команда Михайла Фоменка повернулася в гонку за путівку на Мундіаль. Напередодні матчу гравці збірної і її тренер багато говорили про пресинг, але про те, що вже на другій хвилині гри відкриють рахунок, навряд чи могли навіть мріяти. Ну а відриву в два м’ячі на сьому хвилину поєдинку, схоже, не міг повірити і сам Фоменко.  Голи забили Єрмоленко і Гусєв.
Поляки такого нахабного початку від суперника не очікували, витримали невелику паузу, зібралися з думками, і після цього заволоділи грою. Українці, за давньою традицією вітчизняного футболу, “сіли” на своїй половині, і вже до двадцятої хвилини пропустили один м’яч.
При цьому варто відзначити, що гості не гребувати тактикою дрібного (і не дуже) фолу, який у підсумку вилився у чотири жовті картки гравців центральної зони. З кожним наступним фолом Ротаня, Степаненка чи Гармаша здавалося, що ось-ось збірна України залишиться у меншості. Але, на щастя, для них і для нас, все обійшлося.
Господарі ж продовжували багато атакувати, на що українці нічим не могли відповісти. Про пресинг вже всі давно забули і перейшли на тактичну схему гри “на відбій”. Поляки з усіх сил штурмували ворота П’ятова, але, за іронією долі, пропустили третього, як кажуть, в роздягальню. Варто відзначити, що з реалізацією у команди Фоменка в першій половині проблем не було: три удари - три м’ячі.
А от у другій половині зустрічі, навпаки, гострих моментів українці створили достатньо, але фортуна відвернулася від них, і більше Боруцу виймати м’яч із сітки власних воріт не довелося. Хоча, варто відзначити, що поляки другий тайм провели значно слабкіше, аніж перший. Можливо, третій український м’яч на 45-й хвилині, який забив Зозуля, зламав їх психологічно.
. Після не дуже впевнених перших сорока п’яти хвилин, українська команда знайшла свою гру і провела дуже пристойну другу половину,  у підсумку виконавши поставлене перед нею завдання.
З перших хвилин матчу голкіпер збірної Молдови Станіслав Намашко, який став головною мішенню для озброєних сніжками фанів збірної України, творив у рамці справжні дива! В стартові півгодини матчу команда Михайла Фоменка створила чотири-п’ять стовідсоткових моментів для взяття воріт команди Молдови. Одначе, реакція Намашка щоразу ставала на заваді планам Ярмоленка, Гусєва та Селезньова.
Злива небезпечних моментів насторожила гостей, і ті, попри сміливість на старті, почали грати у “Сталінград”. Годину ігрового часу така тактика приносила свої плоди, але згодом своє слово сказали старі знайомі! Роман Зозуля “віддав боржок” Андрієві Ярмоленку за гольовий пас у Варшаві: тепер вже форвард “Дніпра” став автором результативної передачі, а Ярмоленко - автором голу.
За десять хвилин після голу “сімки” збірної України, Євген Хачеріді прийшов у штрафний майданчик суперника на розіграш чергового кутового. Висловлюючись більярдною термінологією, наш центрбек загнав у ворота Намашка “свояка” від Анатолія Дороша - 2:0, і дожити до фінального свистка “без пригод”, здавалося, нам вже ніхто не завадить...
Упевненість, а іноді і самовпевненість українців майже одразу приструнив, щойно вийшовши на заміну, півзахисник гостей Олександр Суворов. Блискучим обвідним ударом він відквитав один м’яч, однак на більше молдаван не вистачило. У підсумку, маємо 2:1 на користь України. На шквал критики наставник збірної відповідає абсолютним результатом, і дарує впевненість у світлому майбутньому.
Одноосібним лідером залишилася збірна Чорногорії, яка вдома розійшлася миром з англійцями - 1:1. Аутсайдер із Сан-Марино зазнав шостої поспіль поразки, програвши з рахунком 0:5 у Варшаві команді Польщі, яка обійшла “синьо-жовтих” за різницею м’ячів.
Турнірне становище: Чорногорія - 14 очок (після 6 ігор), Англія - 12 (6), Польща - 8 (5), Україна - 8 (5), Молдова - 4 (6), Сан-Марино - 0 (6).
У наступному турі 7 червня у групі Н відбудуться два матчі: Чорногорія - Україна, Молдова - Польща.