Тарас ШЕВЧЕНКО

Партнери

За Україну!

“Динамо” і “Порту” розійшлися миром. Доля киян у ЛЧ тепер від них не залежить [Випуск № 1098]

У Києві, на НСК “Олімпійський”, відбувся поєдинок 4-го туру групового раунду Ліги чемпіонів, в якому “Динамо” приймало португальський “Порту”.  Чи не вперше в сезоні “Динамо” почало поєдинок у швидкому темпі, на високих швидкостях. Щільний пресинг став сюрпризом для португальців, у яких абсолютно нічого не виходило. Кияни, за винятком хіба тільки Артема Мілевського, діяли як єдиний механізм, миттєво переходячи в атаку.
Вже на 6 хвилині динамівці створили першу нагоду для взяття воріт. Рубен опинився на ударній позиції, прийняв м’яч на груди і пробив, але влучив у руку захиснику. Суддя втручатися в гру не став.
Та цей момент - все, що створили небезпечного біля воріт Елтона динамівці в першому таймі. Запалу киян вистачило на 15 хвилин, після чого вони зменшили оберти, а португальці вирівняли гру. Навіть одного разу Максиму Ковалю довелося рятувати свою команду.
З невеликою перевагою португальців почався і другий тайм. “Порту” створив другий небезпечний момент біля воріт Коваля, але на лічені сантиметри м’яч після удару Варели розминувся з дальнім кутом воріт киян. Ближче до середини тайму вже “Динамо” перехопило ініціативу. Підопічні Блохіна, щоправда, в атаці особливого успіху не досягли, створивши лише кілька небезпечних моментів. Найнебезпечніший з них змарнував Андрій Ярмоленко, із забійної позиції закотивши м’яча просто в руки голкіперу “Порту”.
Загалом досить рівний двобій з мінімальною кількістю небезпечних моментів. “Порту” набрав 10 очок і практично (залишається теоретична ймовірність дива у вигляді програшу ПСЖ і загребському “Динамо” з великим рахунком) гарантував собі вихід в плей-оф. ПСЖ розбив у паралельному поєдинку хорватський клуб (4:0) і відірвався від киян на 5 очок.
Ситуація для “Динамо” не критична, але навіть дві перемоги в останніх двох турах, за певних розкладів, не гарантують команді Блохіна вихід до плей-оф. Все може вирішитися за кращою різницею забитих-пропущених. У киян вона на даний момент “-2”, тоді як у Порту “+4”, а у парижан взагалі “+8”.
У разі перемоги киян у наступному турі над ПСЖ, виникнути ситуація з підрахунком голів може, якщо “Порту” і парижани зіграють внічию в 6 турі, при перемозі киян над загребськими одноклубниками. Тоді в плей-оф з першого місця відправиться “Порту”, а кияни і парижани будуть рахувати різницю голів.