За Україну!

УКРАЇНСЬКІ МЕДАЛІ на олімпіаді 2012 у Лондоні [Випуск № 1086]

ЗОЛОТО

Яна Шемякіна - фехтування (шпага)
Яна стала першою українкою, яка здобула у Лондоні золоту медаль. Для 26-річної фехтувальниці ця перемога стала, так би мовити, прем’єрною світовою. На ОІ-2012 у фіналі проти німкені Брітти Хайдеманн Яна під час додаткової хвилини зуміла схилити шальки терезів на власну користь.

Жіноча четвірка парна - академічне веслування
Перша олімпійська перемога України в академічному веслуванні за історію незалежності на рахунку жіночої четвірки парної. Катерина Тарасенко, Наталія Довгодько, Анастасія Коженкова та Яна Дементьєва були фаворитками, адже до цього впевнено перемагали на етапах Кубку світу. Тому підвердили своє реноме.
Олексій Торохтій - важка атлетика (105 кг)
Загалом, перемога Торохтія на ОІ-2012 стала приємною несподіванкою для України. Олексій, який до цього на серйозному рівні золота ніколи не здобував, вистрілив у Лондоні. Українець підняв 412 кг (185+227) і випередив найближчого переслідувача з Ірану на 1 кілограм.
Юрій Чебан - каное-одиночка (200м)
Для Чебана вже не вперше здобувати медалі на Олімпійських іграх. Чотири роки тому у Пекіні одесит фінішував третім на 500-метрівці. Цього разу 26-річний веслувальник додав у свій актив золото на дистанції 200 метрів.
Олександр Усик - бокс (91 кг)
Олександр, хто б там що не думав, хоча і народився у Сімферополі, але порадував Україну козацькою зачіскою, гопаком та щирим виконанням гімну України після того, як був оголошений олімпійським чемпіоном.У  фіналі він вирвав перемогу у Клементе Руссо з Італії (14:11).
Василь Ломаченко - бокс (60 кг)
У перемозі Василя немає нічого дивного. Ба більше, у цьому ніхто і не сумнівався. Він лише підтвердив, що у категорії до 60 кг рівних йому немає. У фіналі Ломаченком був розгромлений кореєць Сунчул Хан - 19:9.

СРІБЛО

Інна Осипенко-Радомська - байдарка-одиночка (500м і 200м).
Інна стала однією з двох представників України, кому на ОІ-2012 вдалося стати дворазовим призером. Це третя та четверта медалі для веслувальниці на Олімпіадах (бронза у 2004 році та золото у 2008-ому).
Олександр П’ятниця - метання списа
Сумнівів у тому, що наразі П’ятниця є найкращим серед метальників списа в Україні, не виникало. Та хотілося як спортсмену, так і українським шанувальникам спорту, більшого. І Олександр зумів у Лондоні вибороти срібну медаль.
Денис Берінчик - бокс (64 кг)
Берінчик поки не може піднятися на найвищу сходинку у боксерському світі. “Український танк” у жовтні минулого року був другим на чемпіонаті світу, тепер став другим на Олімпійських іграх, поступившись у фіналі Роніелю Сотолонго з Куби.
Валерій Андрійцев - вільна боротьба (96 кг)
Якби до старту Олімпіади хтось стверджував, що з борців-вільників медаль для України здобуде лише Андрійцев, то це виглядало б майже нереально. Проте Валерій це “неможливе” виконав. У фінальній сутичці Андрійцев програв американцю Джейкобу Стефену Ворнеру.
.

БРОНЗА

Олена Костевич - стрільба (ПП 10м і П 25м)
Олена - друга українка, котра повертається з Лондона з двома нагородами. Обидві - бронзові. Хоча сама Костевич цим аніскільки не переймалася. Навпаки, українка заявила, що для неї друга медаль була ніби золотою.
Юлія Каліна - важка атлетика (58 кг)
Бронза на Олімпіаді-2012 стала першим серйозним успіхом Юлії у кар’єрі. І швидше за все, останнім... Про це розповіла сама важкоатлетка, яка збирається пробути у великому спорті ще один рік.
Ольга Харлан - фехтування, шабля
Після того, як стало відомо, що на ОІ-2012 не буде командної першості на шаблях серед жінок, вся надія залишалася на Харлан. Ольга не підвела, здобувши бронзову нагороду. Хоча хотілося, чесно кажучи, більшого.
Ольга Саладуха - потрійний стрибок
Ольга продовжила серію вдалих виступів на різноманітних чемпіонатах. У Лондоні у секторі для потрійного стрибка Саладуха взяла бронзову нагороду.
Ігор Радівілов - спортивна гімнастика (опорний стрибок)
Для Радівілова, як і для чималої частини українських медалістів, нагорода у Лондоні стала першою на серйозному рівні.
Жіноча команда України - естафета (4х100м)
Жіноча збірна України стала бронзовим призером Олімпіади-2012 у бігові 4 по 100 метрів з новим національним рекордом країни. На 42.04 відтепер у даній дисципліні потрібно рівнятися. Олеся Повх, Христина Стуй, Марія Рємєнь та Єлизавета Бризгіна у команді зробили те, чого так і не вдалося у Лондоні кожній окремо. А пропустили вперед українки лише команди США та Ямайки.
Тарас Шелестюк - бокс (69 кг)
Тарас не зумів переконати незрозуміле британське суддівство, що саме він мав вийти у фінал. Арбітраж у півфіналі був на стороні господаря Олімпіади британця Фредді Еванса.
Олександр Гвоздик - бокс (81 кг)
Ну і нарешті Олександр Гвоздик. Швидше за все, саме цей український спортсмен повинен бути незадоволений своєю бронзовою медаллю... У півфіналі харків’янин точно не програв Аділбеку Ніязимбетову з Казахстану. Однак інша думка була в арбітрів, які за нічийного рахунку віддали перевагу казаху.