Партнери

За Україну!

Нарешті дві перемоги! Але над ким? [Випуск № 1044]

Україна -  Болгарія -3:0, Естонія – Україна - 0:2

Збірна Олега Блохіна все ж перервала чорну серію з чотирьох поразок поспіль, але, відверто кажучи, було б вкрай дивно, якби вона цього не зробила у поєдинку проти команд Болгарії та Естонії. Тому, оцінюючи нібито дуже хороший результат, не слід забувати про рівень суперника.
У матчі з болгарами пару центрбеків склали Чигринський з Михаликом, котрі відіграли доволі впевнено, особливо Дмитро, котрий непогано підключався на стандарти та став асистентом при швидкому голі. Гусєв вже на другій хвилині подав кутовий, Чигринський скинув далі, а біля стійки воріт на м’яч чекав Селін. Більш вдалого дебюту захисника у збірній складно згадати. Втім, Євген залишив би непогане враження і без голу. В першому таймі він активно підключався до атак, в другому чи то “підсів”, чи отримав тренерську настанову, але зосередився на захисті. Пристойно, але знову ж таки - цікаво буде подивитися за ним на фоні більш майстерних суперників.
Болгари особливого тиску на наших не чинили, і українці могли доволі спокійно будувати свої атаки. Під час них Ярмоленко та Гусєв змінювали фланги, а Мілевський діяв під висунутим вперед Шевченком. Андрій відіграв дуже активно, і на свій гол напрацював. Передувала йому дуже красива комбінація - Мілевський закинув м’яч у штрафний майданчик на Ярмоленка, той з льоту прийняв, обробив та прострілив на Гусєва, Олег пробив - воротар Михайлов парирував, але Шева спокійно добив.
2:0 ще до перерви наклали свій відбиток на тренерські рішення. Команда вичавила майже максимум з того, що створила (був ще простріл Ярмоленка, але Гусєв з Шевченком не змогли занести м’яч у порожні ворота), тому який-ніякий результат вже був, і можна було експериментувати. Гармаш, котрий зовсім непогано відзначив дебют у збірній, відігравши доволі дисципліновано - для нього це вже добре - поступився місцем Ротаню, Коноплянка змінив Гусєва. Болгарський тренер також здійснив пару замін, а потім обидва по черзі висмикували по одному-два гравці. Нащо було давати грати ще менше десяти хвилин на полі Шевченку чи Божинову незрозуміло, нічого цікавого в цей час не сталося.
Взагалі, другий тайм вийшов доволі млявим на фоні першого. Швидкість з усіх присутніх на полі періодично вмикав лише Коноплянка, але болгари вміло фолили на ньому. Та все ж без асисту Євген не пішов. Ще один дебютант збірної Блохіна Алієв, котрого тренер раніше не викликав, віддав непогану передачу Коноплянці, простріл якого знайшов на дальній штанзі Ярмоленка. Щодо гри атаки України в другому таймі, то вкотре у збірній розчарував Селезньов. Він виглядав помітно важкувато, у верховій боротьбі теж не вирізнявся, тому якщо так і триватиме, то може й пролетіти повз заявку. Хоча зробити це буде складно, враховуючи як “багато” в Україні потужних форвардів, гідних виклику в збірну. Не надто активним виглядав й Мілевський, але за рахунок помітно вищого, ніж в опонентів, рівня техніки інколи все ж непогано брав участь в атаках. Але чи достатньо буде цього “непогано”, коли зможе грати
У матчі з Естонією ніхто нічим особливо не здивував,як і сама гра у виконані українців. Гравці національної збірної України та кандидати в цю команду зіграли у свій футбол: не гірше, і не краще, ніж раніше. Варто відзначити лише гру Олександра Рибки, який зумів кілька разів видати сейви з гри, і навіть відбив пенальті на останніх хвилинах матчу. Хоча воротарська позиція напередодні Євро має хвилювати Блохіна менш за все.
Навіть у грі з естонцями були деякі проблеми в захисті. Знову пожежна ситуація після виконання стандартів, ну й постійна рокировка оборони через травми провідних гравців.
Атака - це нова головна біль Блохіна. У грі з Естонію знову ходив по полю Мілевський. Ярмоленко і Коноплянка багато бігали, але ККД був на нулі. Добре, що за напад в цьому матчі відпрацювали Гусєв та Алієв, котрі забили по голу.
Не підсилили гру і заміни Блохіна. Назаренко, Ротань, Гай та Селезньов - це гравці, потенціал яких в національній команді на Євро-2012 бачить лише Олег Блохін.
Як би там не було, але перемоги над Болгарєю та Естонією трохи підніме Україну в рейтингу ФІФА, але навряд чи дасть достатньо інформації тренерському штабу національної команди. Ось вже домашня гра на НСК “Олімпійський” з “Бундесманшафт” має замінити з десяток спарингів на кшталт нинішнього.
У вівторок, 11 жовтня, завершився груповий турнір відбору на Євро-2012, за підсумками якого 10 збірних отримали путівки у фінальний турнір Євро-2012 і ще 8 команд потрапили у плей-офф раунд за вихід на єврочемпіонат.
Щасливчиками стали національні команди Англії, Греції, Данії, Іспанії, Італії, Нідерландів, Німеччини, Росії, Франції та Швеції (найкраща з команд, що посіли другі місця в групах).
Ще чотири путівки буде розіграно між збірними Боснії, Естонії, Ірландії, Португалії, Туреччини, Хорватії, Чехії та Чорногорії.